Paletové ovinovací stroje

Nabízíme vysoce kvalitní poloautomatické a automatické ovinovací stroje palet za přijatelné ceny. Naše ovinovací stroje na palety jsou stabilní, spolehlivé, rychlé a s digitální obrazovkou. Paletové ovinovací stroje používají LLDPE stretch fólii jako hlavní balicí materiál k zabalení hromadného nákladu naskládaného na paletě. Automatické a poloautomatické ovinovací stroje na palety mají ISO, CE, a další potřebné certifikáty a jsou v souladu se všemi normami a předpisy EU. Cena poloautomatického & automatického ovinovací stroju se pohybuje od několika tisíc euro. Cena poloautomatického ovinovací stroju závisí na několika faktorech, kterým se budeme věnovat v popisu níže. Poloautomatický balicí stroj zvýší vaši productivitu urychlí proces balení. Kromě toho jsou, stroje na natahovací fólie bezpečné a přátelské pro zaměstnance.

Poloautomatické a automatické paletové ovinovací stroje jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů. Díky nim je balicí linka produktivnější a mohou zrychlit dobu balení více než pětkrát. Navíc není potřeba žádné lidské úsilí. Automatické a poloautomatické ovinovací stroje jsou vyrobeny z kvalitních materiálů a vydrží roky. Investicí do nich urychlíte proces balení a ušetříte náklady na pracovní sílu, protože zkrátíte čas, který vaši zaměstnanci musí strávit balením palety.

Nabízíme širokou škálu vysoce kvalitních a dostupných ovinovacích strojů. Na našich webových stránkách najdete následující typy ovinovacích strojů na palety:

 • Poloautomatický paletový ovinovací stroj
 • Automatický paletový ovinovací stroj
 • Roboty pro balení palet

Paletové ovinovací stroje mají záruku a jsov servisovány v EU. Nabízíme rychlé doručení na vaši adresu v ČR.

 • Ramp for Pallet wrapping machine SMARTWRAP-X

  440500
 • Box Wrapping Machine P409

  Original price was: 1,600€.Current price is: 1,299€.
 • Box wrapping machine SMARTWRAP B3 PRESTRETCH

  Original price was: 3,400€.Current price is: 2,899€.
 • Ovinovací stroj SMARTWRAP-X

  Original price was: 3,399€.Current price is: 2,999€.
 • Ovinovací stroj na palety SMARTWRAP-X PRE-STRETCH

  Original price was: 3,899€.Current price is: 3,499€.
 • Balička palet EASY-IN

  Original price was: 3,999€.Current price is: 3,799€.
 • Pallet wrapping machine SMARTWRAP X2 with Scale 2000kg

  Original price was: 4,400€.Current price is: 3,899€.
 • Balička na palety EASY-IN PRE-STRETCH

  Original price was: 4,600€.Current price is: 4,299€.
 • Ovinovací robot ROBI-600B PRESTRETCH

  Original price was: 7,200€.Current price is: 6,999€.
 • Automatic Pallet Wrapping Machine SMARTWRAP X10 PRE-STRETCH with capacity 2000kg

  Original price was: 8,800€.Current price is: 7,999€.

Pallet wrapping machinesO paletových ovinovacích stroje

V níže uvedených částech odpovíme na běžné otázky, proč potřebujete ovinovací stroj na palety, cenové rozpětí stroje Sovinovací stroje, jak balička palet pomůže zvýšit vaši produktivitu a urychlíte proces balení a jaké jsou výhody paletových ovinovacích strojů.

Cena ovinovacího stroje na palety

Cena ovinovacího stroje na palety se odvíjí od různých faktorů, nicméně při zohlednění úspory času a navýšení výroby lze očekávat návratnost investice v řádu měsíců. Ceny paletových ovinovacích strojů se pohybují od několika tisíc euro do deseti tisíc euro. Cena závisí na tom, zda je stroj plně automatizovaný nebo poloautomatizovaný. Dalším klíčovým faktorem je také to, zda má paletový ovinovací stroj allet wrapping machine inteligentní dotykové ovládání s doručovacím systémem člověk-stroj, Komplexní bezpečnostní ochranný systém, IOT modul atd…

Intelligent Pallet Wrapper SMARTWRAP-X PRE-STRETCHJak funguje paletový ovinovací stroj?

Stretch balení začíná nakládáním palet

Před zahájením procesu ovinování strečem musí být náklad nejprve sestaven na paletu. Jakmile je náklad na paletě, celý soubor (paleta a náklad) se natahují dohromady.

Montáž nákladu na paletu je důležitým krokem. Umístění nákladu na paletu je klíčové. Náklad by neměl přesahovat přes boky palety nebo být více než čtyři palce uvnitř. Svou roli hraje i samotná paleta, která by měla být v dobrém stavu.

3 způsoby, jak aplikovat strečový zábal

Existují tři způsoby, jak aplikovat stretch fólii na paletu produktů::

 1. manuál
 2. poloautomatický strečový obal
 3. vysokorychlostní automatická natahovací balička

Ruční balení spoléhá na to, že lidé ručně natahují zátěž. Operátor připevní fólii k paletě a poté fólii obejde kolem nákladu.

Tahání těžké role fólie kolem palety je fyzicky náročné – zvláště pokud se to dělá správně. Představte si ten příšerný závrať v horkém skladišti. Ruční balení má obecně nejvyšší náklady na materiál protože neexistuje žádná důslednost při používání fólie a žádné podstatné předběžné natažení. Je také velmi obtížné důsledně zabalit náklad bezpečný k odeslání.

Poloautomatické ovinovací stroje se dodávají ve dvou různých strojích – točna a obkročmo. Zátěž je umístěna na nebo v zóně zábalu stretch wrapper a je aplikována stretch fólie. Modely s točnami budou otáčet nákladem na otočném stole, zatímco modely ve stylu obkročmo mají omotané rameno, které se bude pohybovat kolem nákladu a nanášet fólii.

Vysokorychlostní automatizované stretch baličky jsou podobné poloautomatickým stylům v tom, že stroj provádí skutečné natahování nákladu. Automatické natahovací baličky však obvykle obsahují vstupní a výstupní dopravníky, které automaticky cyklují náklad skrz stroj.

Intelligent Pallet Wrapper SMARTWRAP-X PRE-STRETCHJe to všechno o zadržovací síle

Bez ohledu na to, jaký typ strečového zavinovačky používáte, je nejdůležitější zadržovací síla. Zadržovací síla může znamenat rozdíl mezi nákladem, který dorazí na místo určení neporušený, a nákladem, který dorazí poškozený a neprodejný. Co je tedy zadržovací síla?

Zadržovací síla je to, co drží náklad pohromadě. Oficiálně je to síla balení krát počet vrstev filmu. Síla balení je jednoduše měřítkem toho, jak pevně je každá vrstva fólie obalena kolem nákladu. Vrstvy filmu představují počet obalů aplikovaných na zátěž v určitém bodě.

Výhody зaletové ovinovací stroje

Paletové ovinovací stroje jsou vynikající investicí pro každého, kdo používá fólii k utažení, upevnění a ochraně palety. Používají se ve výrobě, dopravě, logistice a pro toho, kdo používá k přepravě plné palety. S nákupem nového ovinovacího stroje je spojeno velké množství výhod, ale nejdůležitější ze všech je, že člověk nemusí být zapojen do balení palet fólií, což zvyšuje produktivitu a snižuje náklady na balení. práce. Nová generace ovinovacích strojů na palety je navíc vyrobena z materiálů, které jsou extrémně odolné a odolné vůči všem vnějším faktorům, což dává stroji ještě delší životnost, jsou velmi ergonomické, spolehlivé a stabilní. Další výhodou nového a vylepšeného ovinovací stroj je jeho komplexní bezpečnostní ochranný systém. Má systém prevence pádu, alarm bez fólie a přetržení fólie, bezpečnostní systém fólie, spodní tlak a zařízení pro prevenci zranění. To umožňuje automatizovat balení palet bez obav, že se něco pokazí.

Automatický nebo poloautomatický paletový ovinovací stroj

Automatický paletový ovinovací stroj

Automatický ovinovací stroj palet nepotřebuje zásah technika ani ve fázi zaháknutí fólie, ani v poslední fázi vysunutí, paleta se ve skutečnosti dostane k ovinovacímu stroji přes válec, který ji umístí přesně do středu plošiny; zde balicí stroj postupuje v balení podle předem nastaveného programu operátorem a po ukončení procesu je vyhozen.

Existují různé typy automatických ovinovacích strojů atic pallet wrapper machines. Liší se technologií použitou při balení:

 • Otočné ovinovací stroje
 • Ovinovací stroje na rameno
 • Ovinovací stroje s dvojitým otočným ramenem
 • Ovinovací stroje

Automatic Pallet Stretch Wrapper EASY-IN price

Poloautomatický зaletový ovinovací stroj

U poloautomatického ovinovacího stroje palet probíhá nanášení fólie za dohledu a zásahu pracovníka; obsluha musí umístit paletu a svázat drát fólie ručně; pak bude pokračovat naprogramovaným balicím cyklem až do konečného řezání pracovníkem a vyhozením z ovinovacího stroje.

Poloautomatické paletové ovinovací stroje se pak na základě provozu a struktury dělí na:

 • Otočné gramofonové stroje
 • Stroje s rotačním ramenem
 • Mobilní ovinovací stroje

Poloautomatické paletové ovinovací stroje aplikují kolem palety stretch fólii (plastovou fólii), která ji chrání během přepravy, stabilizuje náklad a zakonzervuje jej na skladě. Poloautomatické ovinovací stroje na palety používají prodlouženou plastovou fólii, flexibilní materiál, který umožňuje stabilní zabalení palety bez nebezpečí převrácení nebo problémů při pohybu nebo dodávkách.

Využití fólie v poloautomatických paletových ovinovacích strojů musí probíhat pod dohledem uživatele nebo správce. Jelikož je stroj poloautomatický, musí položení palety na stůl a její zajištění potřebnou fólií provést zaměstnanec. Poté se stroj postará o následný předem naprogramovaný balicí cyklus. Poté, co stroj dokončí svou část, je opět na zaměstnancích, aby fólii z palety odřízli a vyjmuli z ovinovacího stroje na palety, aby se ukončilo balení nebo v tomto případě balicí cyklus.

Výhody ovinování palet pomocí ovinovacího stroje na palet

Stroj na balení palet pomáhá při balení palet, obrovských krabic a kontejnerů nebo jiných forem produktů, které mají být skladovány nebo přepravovány. Stretch balení vašich produktů nabízí několik výhod, včetně:

1. Ochrana zboží před poškozením, poškrábáním, prachem a vlhkostí

Když použijete správný balicí stroj na palety, zajistí, že vaše produkty budou bezpečně zabaleny, aby se předešlo možnému poškození špínou, prachem nebo vlhkostí.

2. Přátelský k zaměstnancům

Systém strečového ovinování udrží vaši obsluhu na vysokozdvižném vozíku, což je samo o sobě bezpečnostní opatření. Podle nedávného průzkumu bylo zjištěno, že 20 procent všech nehod vysokozdvižných vozíků se týká lidí, kteří chodí po podlaze skladu. Držení operátorů na vysokozdvižném vozíku je proto drží od podlahy a soustředí se na úkoly, které je čekají. Ruční ovinování do streče způsobuje opotřebování a upgrade na automatický ovinovací stroj ochrání vaše zaměstnance.

Automatické stretch ovinovacý vyžadují velmi malou interakci ze strany jejich operátorů. Pouhým vytažením šňůry z vysokozdvižného vozíku zabalí paletu nebo zboží. Kromě toho stroj také zajišťuje konzistentní balení, které je bezpečné a připravené k přepravě, zatímco ručně zabalená paleta se může snadno převrátit a způsobit poškození vašeho zboží a manipulátoru.

3. Šetří čas

nvesticí do ovinovacího stroje ušetříte spoustu času. Ruční balení palet, krabic a dalších produktů může být zdlouhavé a také časově náročné. Balení zboží a krabic pro skladování nebo přepravu automatickým balicím strojem vám však ušetří spoustu času a úsilí, které můžete využít v jiných důležitých obchodních procesech.

4. Ušetřete na foliových nákladech

Ve srovnání s ručním ovinováním, poloautomatické i automatické ovinovací stroje ušetří vašemu podnikání peníze za vysoké náklady na fólie. Automatické ovinovací stroje mají dva válečky na nitě fólie, kde je rychlost otáčení druhého válce vyšší než u prvního, a tím se fólie natahuje. To zvyšuje pevnost fólie v tahu a snižuje celkové náklady. Rotační věžové automatické ovinovací stroje jsou efektivnější..

5. Rychlejší balení

Automatický ovinovací stroj s aktivovaným řízením PLC pomůže upevnit proces balení a pomůže splnit požadavky na hromadné balení ve vašem podniku. Stretch ovinovací stroje od Orion lze přizpůsobit tak, aby vyhovovaly vašim jedinečným požadavkům.Je to lepší, než jít na běžný stroj se standardními specifikacemi, funkcemi a příslušenstvím.

6. Efektivní balení produktu

Když používáte systém stretch ovinovacího systému pro všechny vaše obchodní požadavky na velkoobjemové balení, můžete zajistit konzistenci při balení vašich produktů s podobnou pružností a účinností, jaká by jinak nebyla možná prostřednictvím ručního stretchového balení. Proces ručního balení má rozdíly v roztažnosti a účinnosti balení vašich produktů. To znamená, že automatický ovinovací stroj zajistí lepší zabalení vašich krabic, palet a produktů na vašem pracovišti.

7. Zvýšená produktivita

Komu by se nelíbila myšlenka udělat více práce za kratší dobu? Automatický ovinovací stroj posune vaše podnikání na cestu k efektivitě. Vaši operátoři nebudou muset čekat na začátek a konec balicích cyklů. Položením palety na dopravník nebo zatažením za šňůru se ovinování automaticky spustí a zastaví.

8. Vylepšené řízení zásob

Stohování podobných produktů dohromady usnadňuje inventarizaci. To také snižuje šance na oddělení produktů, které může zdlouhavě počítání zásob zkrátit. S jasnými a konzistentními strečovými obaly však můžete skenovat přímo skrz, pokud používáte skenovací systém.

Systém strečového balení přinese konzistenci a bezpečnost do vaší výrobní linky bez ohledu na velikost a umístění vašeho skladu. Pokud vás řada výhod, které stretch balicí stroj přináší, vzbudila vaši zvědavost, můžete se ještě dnes podívat na naši celou řadu automatických balicích systémů nebo se obrátit na některého z našich produktových specialistů.