Páskovací stroje

Páskovací stroje se používají v procesu balení k zajištění krabic a palet páskou. Páskovací stroje jsou navrženy tak, aby zjednodušily váš proces balení a ušetřily vám čas a stres během špiček. Pokud máte na pracovišti vytíženou výrobní linku, můžete pomocí průmyslového páskovacího stroje zajistit, aby byly vaše produkty pevně zajištěny. Pomocí páskovacího stroje lze automatizovat procesy napínání, řezání a lepení. Páskovací stroje výrazně urychlují proces páskování automatickým utahováním a fixováním pásek.

Páskování je vynikajícím řešením pro zajištění zboží pro přepravu a skladování. Lze jej použít k zajištění téměř čehokoli, od křehkých produktů až po těžkopádné náklady. Výrobky určené k páskování lze zabalit do kartonu nebo zabalit. Tento proces se používá hlavně k páskování palet a spojování zboží dohromady. Páskovací stroje zvýší vaši productivitu a  proces balení. Kromě toho jsou páskovací stroje přátelské k zaměstnancům a jejich použití je bezpečné.

Nabízíme širokou škálu kvalitních a cenově dostupných páskovacích strojů. Na našem webu najdete následující typy páskovacích strojů:

 • Poloautomatický páskovač
 • Automatický páskovací stroj
 • Stroj na páskování palet

Páskovací stroje mají záruku, CE a jsov servisovány v EU. Nabízíme rychlé doručení na vaši adresu v ČR.

 • HIPO Poloautomatický páskovací stroj PP 5-15mm Páskovací stroj na PP pásku

  649
 • HIPO BOX Poloautomatický páskovací stroj na PP pásky 6-15mm

  699
 • FLEX TAPE Lepící stroj 48-72mm (Kraft nebo BOPP páska)

  1,899
 • Skládačka krabic FLEX BOX

  2,199
 • Páskovací stroj na papírový pásek ECOBAND-S 12mm

  2,199
 • AUTOMA Automatický páskovací stroj pro PP pásky 9-12mm

  2,599
 • COMBO Poloautomatický páskovací stroj PET/PP pásky 9-16mm

  2,799
 • Páskovací stroj na papírovou pásku ECOBAND-B4620

  2,799
 • HIPO PRO Vysokorychlostní automatická páskovačka 5-12mm

  2,8902,990
 • Lepička kartonů TOP TAPE 48-72mm (Kraft nebo BOPP páska)

  4,199
 • Automatická lepička pro uzavření krabic AUTO-TAPE 48-72mm (Kraft nebo BOPP páska)

  4,199
 • Automatic Horizontal Strapping Machine HAMMER for PP or PET tape 9-15mm

  19,980

Páskovací stroje

Páskovací stroje urychlují proces páskování a snižují únavu operátora tím, že snižují množství fyzické práce potřebné k ručnímu páskování a uzavírání svazků. Používají se v aplikacích se středním až velkým objemem přepravy, jako jsou nakládací doky a distribuční centra.

Nabízíme celou řadu automatických, poloautomatických a zakázkových páskovacích strojů pro téměř každé odvětví, aplikaci a rozpočet. Naše modelová řada obsahuje stroje určené k páskování téměř jakékoli velikosti nebo typu balíku v různých konfiguracích.

Nabízíme stolní, válečkové, s bočním těsněním, dopravníkové a plně automatické stroje ve standardních až zakázkových velikostech pro běžné až složité aplikace. Síla našich strojů spočívá v jejich všestrannosti. Nepotřebujete speciální páskovací stroj na palety ani plastový páskovač – naše zařízení zvládne téměř jakýkoli typ nákladu.

Jak funguje páskovací stroj

HIPO semi-automatic strapping machine 5-15mm (3/16" to 9/16") banding machine for plastic PP strap

Páskovací stroje se většinou používají s polypropylenovými (PP), polyetylenovými (PET) nebo papírovými pásky. Páskovací stroj poskytuje rychlé balení a páskování. Papírová páska, Plastová PP nebo PET páska se vkládá do páskovače a slouží k omotání balíku. Poloautomatický stroj umožňuje rychlé a snadné páskování balíků.

Páskovací stroje jsou stabilní a poskytují spolehlivé a účinné páskování. Speciální školení pro pracovníky obsluhující poloautomatický stroj není nutné. Naše páskovací stroje jsou robustní a nevyžadují velkou údržbu. Jak použití poloautomatického páskovače, tak i výměna pásku jsou velmi jednoduché. Poloautomatické páskovací stroje jsou velmi tiché díky modernímu DC motoruelektronickému řízení napětí, a jsou také hodné pro tenčí PP pásky. Manipulace s poloautomatickými páskovacími stroji je navíc bezpečná a na jejich používání nepotřebujete speciální školení pracovníků. Důležitou výhodou našich poloautomatických páskovacích strojů je také automatické nastavování napětí pásky, aby se zamezilo poškození měkčích balíků a lépe chránily větší produkty. Páskovací stroje jsou poměrně úzké, takže je lze snadno přemisťovat i v úzkých prostorech a jsou dostatečně robustní, aby je bylo možné použít za jakýchkoli podmínek. Bezpečnost při práci, jednoduchost použití, efektivita a úspora času balení a kvalita jsou proto dokonalostmi, které přikládáme k našim poloautomatickým páskovacím strojům.

Poloautomatické páskovací stroje napínají a tepelně svařují plastové páskování ve středně až velkoobjemových přepravních aplikacích, jako jsou nakládací doky a distribuční centra. Poloautomatické stroje vyžadují, aby operátor podával pásku kolem balíku, zatímco stroj pásku automaticky napíná a tepelně zatavuje. Urychlují proces páskování a snižují únavu operátora tím, že eliminují potřebu pracovníků ručně napínat a zalepovat páskování.

Cena páskovacího stroje

Semi automatic plastic strapping machine for PP strap

Cena páskovacího stroje dzávisí na více faktorech, nicméně návratnost investice můžete očekávat do měsíců, když vezmete v úvahu čas ušetřený při balenízvýšení produktivity balení, přímé úspory nákladů na svorky, těsnění. Zaměstnanci budou navíc spokojenější, protože jim usnadníte a bezpečnější práci.

Ceny páskovacích strojů se pohybují od osmi set po více než tisíc euro nebo v některých případech i několik tisíc euro. Cena the páskovacího stroje závisí na kvalitěstabilitě, výkonu, mobilitě, a šířka popruhu.

Jaký typ páskovacího stroje byste měli používat

Jako u téměř každého rozhodnutí, které učiníte ohledně svého podnikání, musí být ve středu váš produkt. Sklad, který obchoduje ve velkých objemech, by potřeboval jiný stroj než ty, které balí produkty jen zřídka. Zavedení efektivního procesu páskování palet může být klíčem k zajištění toho, aby byly splněny požadavky zákazníků a aby vaše pracoviště zůstalo uklizené a organizované.

AAutomatický páskovací stroj

Použití automatického páskovacího stroje je ideální pro velkosériovou výrobu. Jakmile jsou správně nastaveny, vše, co musíte udělat, je umístit svůj balíček nebo krabici na vyhrazené místo, stisknout tlačítko a během několika sekund máte hotovo. Jak je uvedeno výše, zahrnuje to napínání a řezání, takže můžete svůj balík jednoduše zvednout a postavit další v řadě. Alternativně lze automatické páskovací stroje umístit do balicí linky, kde je celý proces páskování automatizován.

Poloautomatický páskovací stroj

Pokud chcete rychle upevnit své produkty, ale potřebujete pro své podnikání ekonomičtější řešení. Pak je schůdnou alternativou poloautomatický páskovací stroj. Vyžaduje o něco více uživatelské interakce než automatické možnosti, stále zvyšuje efektivitu páskování. Hlavním rozdílem je, že jakmile je krabice nebo balík umístěn na zařízení, operátor musí jednoduše prostrčit pásku a zapojit stroj. Po dokončení funguje poloautomatický páskovací stroj stejně jako automatický páskovací stroj.

Stroje na páskování palet

Páskovací stroje pro páskování palet jsou určeny pro páskování zboží naloženého na paletách. K paletě je přistaven stroj na páskování palet a páskování na příslušných místech. Páskovač palet následně utáhne popruhy kolem zboží.

Páskovací stroje na palety jsou profesionály pro spediční agentury a velké sklady: Pod paletu se zasune vodicí lišta, s její pomocí se páska ručně umístí kolem palety a zboží a následně se napne, odřízne a svaří na páskovači palet. Zajištění těžkých europalet zabere jen několik okamžiků a ušetří skladníkům zdlouhavou a časově náročnou manuální práci.

Aku páskovačky

Pro maloobjemové výrobní linky, nebo chcete-li větší kontrolu nad páskováním, může pomoci náš páskovací stroj na palety. Tyto lehké stroje se mohou pohybovat vertikálně i horizontálně a snadno se s nimi manipuluje. Vše, co musíte udělat, je ručně omotat popruh kolem předmětu a poté použít stroj k utažení. Přestože je „manuální“, další kontrola nad vašimi schopnostmi balení může nabídnout bezpečnost vašich produktů, když jsou uloženy ve skladu nebo když jsou na cestách.

Jak nastavit páskovací stroj

Nejprve zapněte páskovací stroj. Poté je třeba upravit podávání popruhu a napnutí popruhu. Chcete-li upravit podávání, musíte stisknout tlačítko „Feed“, čím déle tlačítko stisknete, tím delší bude popruh. Pokud poloautomatický páskovač není ve výchozí poloze, stiskněte tlačítko HOME, aby se stroj vrátil do výchozí polohy. Poloautomatický páskovač má vysoký bezpečnostní standard, pokud se otevře horní část poloautomatického páskovače, stroj se automaticky zastaví.

How to use semi-automatic plastic strapping tool PP strap?

Když máte ve stroji plastový popruh, musíte vytáhnout plastový popruh z cívky popruhu a zkontrolovat, zda je hlava popruhu dole (pokud ne, musíte vyměnit stranu cívky popruhu), navlékněte popruhy z ze spodní části kladky A az horní části kladky B. Poté provlékněte pásek kolem C a protáhněte jej směrem nahoru do drážky pro pásek D, která je na spodní desce, poté jej protáhněte nahoru spolu s vodicí kladkou do vzdálenosti mezi válečky. Stiskněte tlačítko FEED, pásky se automaticky vydají.

Popruhy pro páskovací stroj

Některé páskovací stroje používají polypropylenovou nebo kratší PP pásku, jiné používají Polypropilenovou nebo PET pásku a máme také páskovací stroje, které používají papírovou pásku nebo OPP pásku. Šířka popruhu se může lišit. Většina páskovacích strojů pokrývá šířku od 5 mm do 15 mm. U některých modelů lze použít ještě širší ramínka. Náš nejprodávanější poloautomatický páskovač (model HIPO) lze použít pro lepení PP pásek různých šířek (od 5 mm do 15 mm).

Údržba páskovacího stroje

Uvědomte si prosím, že u poloautomatického páskovacího stroje neposkytujeme opravy na místě. Nabízíme však náhradní díly pro váš páskovací stroj. Kromě toho poskytujeme podrobný manuál a mapu náhradních dílů.

Skladování a přeprava páskovacího stroje

Pro přepravu na dlouhé vzdálenosti nebo dlouhodobé skladování olepovacího stroje je nutné použít dřevěný nebo sololitový krabicový obal, který musí být upevněn na pevnou nosnou desku a do krabice vložit prostředek pohlcující vlhkost, antikorozní stříkat uvnitř stroje. Na krabici neskládejte žádné těžké předměty. Páskovací stroj nepřepravujte a neskladujte dnem vzhůru.