Lepicí stroje

Lepicí stroje (také známé jako páskové stroje nebo kužele) se používají ve výrobních linkách, distribučních centrech a skladech. Lepicí stroje zalepují krabici nahoře a dole, lze je použít i pro boční zatavení, automatické zavírání chlopní, skládání krabic atd. v závislosti na stupni automatizace.

Lepicí stroje mohou uzavírat krabice stejné nebo různé velikosti. Automatické a poloautomatické lepicí stroje automaticky upraví svou hmotnost a výšku tak, aby krabice perfektně seděla. Ruční zalepovačky kartonů jsou perfektní, když má většina krabic stejné rozměry nebo když jsou balíky zapečetěny v dávkách, protože výšku a šířku je třeba upravit ručně. Lepicí stroje používají pásku BOPP nebo Kraft, kde lze v procesu lepení použít různé široké nebo úzké pásky.

Nabízíme širokou škálu vysoce kvalitních a cenově dostupných lepicích strojů. Na našich webových stránkách můžete najít následující typy lepicích strojů v závislosti na úrovni automatizace:

 • Stavěče nebo formátovací stroje na skládací krabice
 • Ruční lepicí stroj
 • Poloautomatický lepicí stroj
  • Poloautomatický lepicí stroj – automaticky upraví hmotnost a výšku
  • Poloautomatický lepicí stroj – automaticky zavře horní záhyb krabice
 • Automatický lepicí stroj

Lepicí stroj mají záruku a jsov servisovány v EU. Nabízíme rychlé doručení na vaši adresu v ČR.

 • FLEX TAPE Lepící stroj 48-72mm (Kraft nebo BOPP páska)

  Original price was: 2,199€.Current price is: 1,899€.
 • Skládačka krabic FLEX BOX

  Original price was: 2,699€.Current price is: 2,199€.
 • Lepička kartonů TOP TAPE 48-72mm (Kraft nebo BOPP páska)

  Original price was: 4,679€.Current price is: 4,199€.
 • Automatická lepička pro uzavření krabic AUTO-TAPE 48-72mm (Kraft nebo BOPP páska)

  Original price was: 4,699€.Current price is: 4,199€.
 • AUTOBOX automatic case erector – 16 cases/min – Simens PLC

  Original price was: 24,000€.Current price is: 21,990€.

AUTO-TAPE Automatic Carton Sealer 48-72mm (Kraft or BOPP tape) priceLepicí stroje

Lepicí stroje (také známé jako páskové stroje nebo kužele) mohou zefektivnit proces balení ve vaší výrobě a učinit je vysoce efektivními. Naše Lepicí stroje jsou k dispozici téměř pro jakýkoli úkol: Pro zatavení stejných nebo různých velikostí krabic, pro širokou nebo úzkou pásku, pro horní a spodní zatavení, boční zatavení, automatické uzavírání klapek atd. Nabízíme také širokou škálu příslušenství, např. balicí stoly se spodními klopovými složkami. Každý tmel obsahuje kompletní seznam náhradních dílů, uživatelskou příručku, nástroj a sadu náhradních dílů obsahující nejběžnější díly.

Typy lepicích strojů

Na trhu jsou různé typy lepicích strojů. Hlavním rozdílem mezi typy je úroveň automatizace procesu vytváření krabic, skládání a lepení.

Stavěče nebo formátovací lepicí stroje

FLEX Box Semi automatic Case Erector priceStavěče nebo formátovací stroje na skládací krabice vezmou složenou kartonovou krabici a postaví ji, nebo postaví, jak název napovídá. Vyrovná krabici, uzavře dno a připraví ji k zabalení.

Složení krabice trvá průměrnému člověku asi 20 sekund, zatímco i nízkorychlostní vzpřimovač bedny trvá asi 7 sekund. To znamená, že krabici lze vyrobit doslova za jednu třetinu času strojem než člověkem. Navíc tím, že se krabice skládají rychleji a přitom zabere mnohem méně času, jsou náklady na práci na sestavenou krabici také sníženy o dvě třetiny, a díky tomu je použití stavěče kufrů mnohem efektivnější než u placeného zaměstnance.

Ruční lepicí stroj

Ruční lepicí stroj umístí pásku na horní a spodní část krabice. Šířku a výšku lepicího stroje je však třeba ručně upravit a zaměstnanec také musí ručně složit horní část krabice a zatlačit ji do zařízení na uzavírání kartonů. Ruční lepicí stroje nejsou nejlepší volbou, pokud máte mnoho balíků různých velikostí, protože šířku a výšku je třeba upravit ručně. Jsou cenově dostupné a jsou skvělou volbou pro balicí linky, kde jsou balíky standardizovány a produkty jsou ručně přidávány do krabice zaměstnanci z kartonáže, protože zaměstnanci budou muset stát blízko stroje a ručně složit horní část krabice.

Poloautomatický lepicí stroj

Poloautomatickí lepicí stroje jsou skvělé mít po ruce, pokud potřebujete zabalit mnoho krabic různých velikostí. Díky intuitivním a snadno použitelným funkcím jsou tyto zkosené krabice rychlé a efektivní, aby vám pomohly ušetřit čas a peníze. Tyto inteligentní kartonové těsnící kroužky jsou nastavitelné a vytvářejí čisté, jednotné těsnění napříč jakýmkoli kartonem. Jednoduše a rychle nastavte stroj na šířku a výšku krabice, kterou pečete, a na každou krabici nalepí stejné množství pásky. Jsou navrženy tak, aby fungovaly nejlépe při utěsnění mnoha krabic stejné velikosti během každého cyklu produktu. Existují dva typy poloautomatických lepicích strojů. Jeden může automaticky nastavit váhu a výšku a druhý může automaticky zavřít horní záhyb krabice.

Automatic case sealer TOP TAPEPoloautomatický lepicí stroj – automaticky upraví hmotnost a výšku

Poloautomatický lepicí stroj, které automaticky upravují hmotnost a výšku, jsou ideální pro distribuční centra nebo balicí linky, kde se používají různé velikosti krabic. Lepicí stroj automaticky detekuje šířku a výšku krabice a automaticky upraví její výšku a šířku. To urychlí proces uzavírání krabic, protože nebudete muset ručně upravovat tato nastavení na lepicím strojem.

Poloautomatický lepicí stroj – automaticky zavře horní záhyb krabice

Poloautomatický lepicí stroje, který automaticky uzavírají horní záhyb krabice, jsou ideální pro výrobní linky, protože eliminují potřebu, aby někdo stál poblíž stroje na uzavírání kartonů a zavíral záhyby krabice, aby stroj mohl zalepit horní část krabice.

Automatický lepicí stroj

Automatickí lepicí stroje mohou zavřít všechny čtyři chlopně horního pouzdra a zalepit horní a spodní část. Nastavitelný pluhový systém poskytuje maximální flexibilitu pro různé typy aplikací těsnění kartonů a poskytuje skvělou alternativu k ručnímu lepení. Automatický lepicí stroje jsou skvělé pro zlepšení rychlosti a efektivity balení. Automatický balicí lepicí stroj automatizuje proces lepení pásky na horní a spodní část krabice. Produktivita procesu balení se zvyšuje, protože počet zapečetěných krabic za minutu se obvykle několikanásobně zvýší. Automatický lepicí stroj s lepicí páskou se snadno používá a může jej obsluhovat osoba bez předchozího odborného školení. Díky robustnímu rámu a 4 sloupové nosné konstrukci jsou dlouhodobou investicí pro vaši výrobní linku. Stroj je vyvinut pro lepení kartonů a pouze pro účely uzavírání kartonů.

Ušetřete čas se spolehlivým lepicím strojem

Jednoduchý, osvědčený design našich lepicích strojů je založen na ergonomických principech, díky čemuž jsou vysoce uživatelsky přívětivé, bezpečné pro použití a snadno se udržují. Jednoduchá, ale odolná konstrukce zároveň zaručuje vysokou úroveň provozní spolehlivosti a prodlouženou životnost – i při každodenním používání k uzavírání kartonů hodinu po hodině.

Lepicí stroje uzavírají krabice rychle a snadno vždy se stejně kvalitní úrovní uzávěru, čímž šetří vašim zaměstnancům časově náročnou manuální práci a vy se vyhnete vystavování zaměstnanců fyzicky namáhavým úkolům. Automatický lepicí stroj jako taková je provozní investicí, která nejen zvyšuje produktivitu, ale přináší s sebou také rozsáhlá zlepšení pracovního prostředí.

FLEX Box Case Erector + Flex Tape case sealerJak vybrat správný lepicí stroj

Chcete-li najít optimální lepicí stroj pro vaši aplikaci, je třeba zkontrolovat několik otázek: Jak vypadají kartony (typ a rozměry kartonu)? Jsou rozměry kartonu vždy stejné nebo se liší? Jak by měly být kartony uzavřeny (šířka pásky, přesah pásky, ruční nebo automatické uzavírání chlopní)? Kolik kartonů se má zabalit každý den? Co je baleno v kartonech (těžký, lehký nebo křehký materiál)? Jak bude s kartony po uzavření nakládáno (přeprava, paletizace, balení do fólie, řízení výroby, etiketování atd.)?

Odvíječe pásky zaručují optimální utěsnění pouzdra

Srdcem obalů je dávkovač pásky. V průběhu let byla tato klíčová součást neustále vylepšována na základě praktických zkušeností a uživatelských příspěvků, aby se stala optimálním balicím nástrojem. Brzda náboje může být nastavena tak, aby vyhovovala různým typům pásky, zatímco náboj role pásky lze přesně nastavit na používanou šířku pásky. Uspořádání zadních válečků je jedinečnou součástí našich dávkovačů a zajišťuje pevné utěsnění pouzdra. Výdejní stojany mohou být volitelně vybaveny monitorovacím a poplašným systémem pro zajištění dokonalého utěsnění.

Získejte celkové řešení pro potřeby vaší balicí linky

Zatavovačky obalů tvoří pouze část našeho modulárního sortimentu včetně paletizačního zařízení, stavěčů obalů, ovinovačů palet a komplexní řady dopravníků.

Chcete-li se dozvědět více o tom, jak můžeme dodat plně přizpůsobené celkové řešení s našimi standardními moduly pro výrazné zvýšení efektivity a produktivity na vašem místě, podívejte se prosím na naše další balicí stroje.