Balení do fólie

Balení do fólie přijímá fólii na balení produktů a krabic ohřevem smršťovací fólie. Tímto způsobem se ukáže vzhled předmětů a zlepší se estetika a hodnota předmětů. Fólie navíc chrání předměty před vnějšími otřesy a zabraňuje roztříštění, zejména u kontejnerů. Naše balení do fólie mohou řezat, smršťovat a balit najednou. Celé nastavení smršťování a omotávání lze upravit v praktických modulech na ovládacím panelu. Naše komorové smršťovací stroje mají pevnou konstrukci z oceli, elektroniku nejnovější generace s uživatelsky přívětivým ovládacím panelem. Mají větší pracovní stůl a několik technických detailů, které zlepšují jejich výkon. Naše balení do fólie se snadno používají. Proces balení produktu do termofólie je velmi jednoduchý. Nejprve obsluha vloží produkt do stretch fólie, umístí ji do komory, kde současně probíhá proces uzavírání a smršťování. Pokud chcete proces balení produktu ještě urychlit, proces smršťování fólie je oddělen a probíhá v samostatném tunelu.

Balení do fólie mají ISO, CE, a další potřebné certifikátz a jsou v souladu se všemi normami a předpisy ČR. Cena balení do fólie se pohybuje od několika tisíc euro. Balení fólie ochrání vaše produkty a učiní je přitažlivějšími.

Nabízíme širokou škálu vysoce kvalitních a cenově dostupných balení do fólie. Na našem webu najdete následující typy balení do fólie:

 • L-Sealers balení do fólie
 • Automatické balení do fólie s bočním těsněním
 • Smršťovací tunely
 • Smršťovací svazek

Balení do fólie mají záruku a jsou servisovány v EU. Nabízíme rychlé doručení na vaši adresu v ČR.

 • Komorový balicí stroj B4255

  Original price was: 2,200€.Current price is: 1,799€.
 • Smršťovací tunel T5040

  Original price was: 3,400€.Current price is: 2,899€.
 • AUTOSHRINK Automatic Shrink Wrapping Machine 55 x 45 x 15cm

  Original price was: 32,000€.Current price is: 28,990€.

O balení do fólie

Shrink wrapper T5040

Balení do fólie je proces, který zahrnuje aplikaci fólií citlivých na teplotu. Když je na fólii aplikováno teplo, pevně se smrští na cokoliv, co pokrývá. Zařízení na balení do fólie je k dispozici pro různé velikosti produktů a v automatických i poloautomatických formátech. V Crawford Packaging vám můžeme pomoci najít ty správné balení do fólie, které jsou přizpůsobeny jedinečným potřebám vašeho provozu.

Všestrannost a četné výhody balení do fólie znamenají, že se používá pro velké množství produktů a materiálů.

Balení do fólie plní klíčovou funkci ochrany zboží před prachem, vlhkostí a nečistotami. To je důležité pro všechny produkty, ale nezbytné pro potraviny a léčiva. Díky účinnosti těsnění také plně smrštitelné zboží zůstává v optimálním stavu déle, než když je vystaveno atmosféře.

Obvykle je balení do fólie pevnější než přebalování nebo strečové balení. Fólie je obvykle na bázi polyolefinu, PVC, polyethylenu nebo polypropylenu. Dodává se v různých silách, tloušťkách a čirosti, takže jej lze použít pro různé produkty podle hmotnosti a požadované úrovně ochrany, včetně potřeby ochrany před světlem.

Shrink wrapping machine B4255Balení do fólie také velmi dobře drží svůj tvar, takže produkty vždy vypadají co nejlépe, což je u spotřebních produktů zásadní hledisko. Jasně ukazuje, zda došlo k nějakému vměšování nebo neoprávněné manipulaci, což je otázka prvořadého významu pro sýry, maso, hotová jídla a léčiva, stejně jako balíčky peněz nebo citlivé dokumenty.

Ve srovnání s kartonem a plastem je smršťovací fólie prostorově velmi nenáročná, nezabere více místa při skladování, přepravě nebo na polici než samotné produkty. Je také lehčí, takže manipulace a přeprava je snazší a méně nákladná. Je vhodný pro výrobky nebo skupiny výrobků všech druhů, tvarů a velikostí. Často se používá pro skupiny lahví nebo plechovek nebo pro kombinování produktů v multipacku.

Balení do fólie se často používá pro přepravní balení a ochranné balení pro větší předměty, jako jsou dveře nebo dokonce cihly na paletě. Používá se také k balení a ochraně lešení, střech, automobilů, dodávek, lodí a naložených palet.

Cena balení do fólie

shrink tunnel wrapping machine SHRINK MAX

Cena balení do fólie závisí na různých faktorech a na typu stroje, který potřebujete. Ceny balení do fólie se pohybují od několika tisíc eur do deseti tisíc eur. Cena se odvíjí od typu balení do fólie, počtu výkonů za minutu v případě smršťovacího tunelu a velikosti zatavovací plochy. Dalším klíčovým faktorem je také to, zda má balení do fólie výkonný motor a jeho typ.

Typy balení do fólie

L-Sealers balení do fólie

L Sealing balení do fólie jsou optimálním aplikátorem smršťovací fólie pro menší velikosti produktů. Vyhřívané rameno se zvedá a spouští, když produkty procházejí pod ním. balení do fólie se poté zahřeje a utěsní kolem produktu. Tím je zajištěno, že se na každý produkt nanese správné množství smršťovací fólie.

Automatické balení do fólie s bočním těsněním

Automatické balení do fólie s bočním těsněním jsou vysokorychlostní baličky s kontinuálním pohybem smršťovací fólie. Dopravníkový systém pohybuje produkty strojem, zatímco mechanická ramena ořezávají a uzavírají smršťovací fólii. Nepřetržité tempo umožňuje rychlejší balení a systémy vkládání zajišťují, že je aplikováno správné množství smršťovací fólie.

Smršťovací tunely

Smršťovací tunely jsou srdcem smršťovacích systémů. Smršťovací tunely přemísťují produkty podél dopravníkových systémů při zachování rovnoměrné stálé teploty. To zlepšuje proces smršťovací fólie, což umožňuje rovnoměrnou aplikaci obalu kolem celého produktu.

Smršťovací stroje

Smršťovací stroje na smršťovací stroje používají horizontální těsnicí rameno k balení táců s produkty, jako jsou plechovky. Smršťovací stroj je skvělá aplikace sekundárního balení pro hotové výrobky připravené ke sjednocení.

Jak fungují balení do fólie?

Fungování balení do fólie závisí na typu použitého stroje na balení do smrštitelné fólie. Tři významné druhy strojů na balení do fólie jsou komorový svařovací stroj, L-sealer a boční svařovací stroj.

Komorový zatavovač vloží výrobek se smršťovací fólií přes přihrádku nebo komoru, kde je smršťovací fólie připravena k zabalení kolem výrobku. Přihrádka je vyhřívaná, takže smršťovací fólie se poté stlačí, obklopí produkt a vytvoří ochrannou vrstvu. Doba trvání tohoto procesu závisí na tloušťce plastu.

Stroj typu L s tunelem je speciálně navržen pro větší množství produktů, protože proces balení produktu do fólie je rychlejší. O něco levnější variantou je stroj typu L s komorou, kde celý proces smršťování fólie probíhá v komoře.

Stroj typu L s tunelem má dvě těsnicí tyče, které tvoří tvar L (odtud název). Balená fólie je složena podél těchto tyčí, aby vytvořila kapsu pro vstup produktu přes ohyb. Jakmile je váš produkt umístěn do tohoto záhybu, ostatní tři strany smršťovací fólie by měly být utěsněny. Jakmile je produkt zcela ve stroji, začíná proces balení produktu fólií. Výrobek pak normálně putuje do tunelu ve výrobní lince, který ohřívá obaly fólie připevněné k výrobku a ohřívá jej, dokud těsně nepřiléhá k výrobku.

A konečně, boční těsnění je nejrychlejší a nejuniverzálnější způsob balení velkých objemů produktů.Zabalí produkty do souvislé tuby z fólie, utěsní jednu stranu obalu a poté oddělí jednotlivé jednotky po proudu přes příčné těsnění. Boční těsnění se obvykle dodávají v jedné ze dvou konfigurací: dva pásy nebo tři pásy. Dvoupásový těsnící stroj je kompaktnější (jen o něco větší než L-těsnící stroj) a eliminuje jeden ze vstupních řemenů, aby vytvořil koncové těsnění před bočním těsněním. Jsou nejlepší, když potřebujete zabalit delší produkty, ale nemůžete si dovolit prodloužit délku výrobní linky. Tři pásové stroje jsou o něco větší než dva pásové stroje a mají další výhodu v přesném rozmístění produktů před vstupem do oblasti balení.

Jaké jsou výhody balení do fólie?

Další klíčovou výhodou je, že stroje a materiály do smrštitelné fólie jsou relativně levné. Menší výrobci a provozy mohou používat jednoduché stroje na smršťovací fólie s omezenými náklady, a to buď ručními nebo poloautomatickými procesy. Vyšší investice umožňují plně automatické systémy s úsporou práce a eliminací zdlouhavé a opakované ruční práce.

Vylepšená účinnost balení do fólie

Balení do fólie poskytují rychlou a účinnou alternativu k ručnímu smršťování vašich produktů. Dříve zaměstnanci trávili drahocenný čas používáním ručních horkovzdušných pistolí, které způsobily proces smršťování. S technologií smršťovacích tunelů můžeme zefektivnit proces smršťování. Zabalené produkty procházejí tunelem na pohyblivém dopravníku, který zajišťuje rovnoměrné smrštění. Hands-free proces umožňuje vyšší propustnost a rychlejší balení

Odstraňte škodlivé popáleniny a požáry

Ruční horkovzdušné pistole jsou často poháněny propanem a mohou být velmi nebezpečné. Provoz při teplotách vyšších než 600 stupňů Celsia může způsobit vážné popáleniny nebo požáry. Balení do fólie odstraňují tato nebezpečí tím, že zadržují teplo pro proces smršťování. Smršťovací tunely mají chráněné otvory a bezpečnostní prvky, aby se omezilo riziko zranění zaměstnanců a požárů.

Balení do fólie jsou malé

Vezměte si zpět svou podlahovou plochu. Zařízení pro balení do fólie může nabídnout menší profil než jiné možnosti izolace. Smršťovací systém se skládá ze dvou částí. Tmel a smršťovací tunel. Tyto komponenty mohou být instalovány těsně vedle sebe nebo dále od sebe, v závislosti na dostupném prostoru.

Prostorové zisky se smršťovací fólií nejsou omezeny na stroje. V mnoha případech bude velikost balených produktů zmenšena. Toto zmenšení zvětší dostupný prostor pro skladování produktů. Tato výhoda se může přímo promítnout do úspor nákladů snížením nákladů na dopravu v důsledku zvýšených objemů přepravy.

Jak funguje balení do fólie?

Mnoho z nás ve skutečnosti nepřemýšlí o tom, jak funguje balení do fólie nebo jak plast skončí těsně kolem produktu. Jde však o ovládání a manipulaci s částicemi polymeru; polymery jsou dlouhé atomy nacházející se v plastu, kde jsou obecně zkroucené a libovolné, a proto nevhodné k tomu, aby fungovaly jako obal. Když jsou vyrobeny do plastové fólie pro smršťovací obal, molekuly se roztáhnou přímo do tenké vrstvy, což je ideální pro obalení jiného produktu.

Tato fólie je pak umístěna kolem čehokoli, co je třeba zabalit. Jakmile je teplo spojeno s fólií, smršťuje se, protože teplo způsobí, že se polymery vrátí do svého obvyklého zamotaného stavu. Jak moc se polymer smršťuje, závisí na tom, o jaký druh polymeru se jedná: PVC balení do fólie se může smrštit až o 50 procent své jedinečné velikosti, zatímco polyolefinová smršťovací fólie se smršťuje o něco méně, přestože nabízí silnější těsnění než PVC.