Balicí stroje

Balicí stroje jsou základní stroje, které se používají po celém světě k urychlení procesu balení. Balicí stroje zvyšují efektivitu a snižují provozní náklady ve výrobních linkách, distribučních centrech, skladech a mnoha dalších průmyslových odvětvích. Balicí stroje dokončují proces balení krok za krokem. K dispozici je několik typů balicích strojů, jako jsou uzavírací stroje, plnicí stroje, páskovací stroje, balicí stroje, kódovací stroje a etiketovací stroje.

Balicí stroje lze použít pro páskování, zatavování nebo balení krabic různých velikostí nebo palet. Automatické balicí stroje zcela automatizují proces páskování, uzavírání nebo balení v závislosti na balicím stroji. Poloautomatické balicí stroje automatizují část balicího procesu, nicméně některé činnosti bude muset zaměstnanec stále provádět ručně. Na druhou stranu ruční balicí stroje automatizují v celém procesu pouze některé specifické úkony. Balicí stroje používají pásky, fólie nebo BOPP nebo Kraft pásku.

Nabízíme širokou škálu vysoce kvalitních a cenově dostupných balicích strojů. Na našem webu najdete následující typy balicích strojů:

 • Páskovací stroje
 • Ovinovací stroje
 • Lepicí stroje
 • Stavěče nebo formátovací stroje na skládací krabice
 • Balení do folíe

Balicí stroje mají záruku a jsou servisovány v EU. Nabízíme rychlé doručení  na vaši adresu v ČR.

 • Ramp for Pallet wrapping machine SMARTWRAP-X

  440500
 • HIPO Poloautomatický páskovací stroj PP 5-15mm Páskovací stroj na PP pásku

  649
 • HIPO BOX Poloautomatický páskovací stroj na PP pásky 6-15mm

  699
 • Flexible conveyor width 460mm, length 1200-4800mm, height 600-1000mm

  1,299
 • Box Wrapping Machine P409

  1,299
 • Komorový balicí stroj B4255

  1,799
 • FLEX TAPE Lepící stroj 48-72mm (Kraft nebo BOPP páska)

  1,899
 • Skládačka krabic FLEX BOX

  2,199
 • Páskovací stroj na papírový pásek ECOBAND-S 12mm

  2,199
 • AUTOMA Automatický páskovací stroj pro PP pásky 9-12mm

  2,599
 • COMBO Poloautomatický páskovací stroj PET/PP pásky 9-16mm

  2,799
 • Smršťovací tunel T5040

  2,899
 • Páskovací stroj na papírovou pásku ECOBAND-B4620

  2,799
 • HIPO PRO Vysokorychlostní automatická páskovačka 5-12mm

  2,8902,990
 • Box wrapping machine SMARTWRAP B3 PRESTRETCH

  2,899
 • Ovinovací stroj SMARTWRAP-X

  2,999
 • Ovinovací stroj na palety SMARTWRAP-X PRE-STRETCH

  3,499
 • Balička palet EASY-IN

  3,799
 • Pallet wrapping machine SMARTWRAP X2 with Scale 2000kg

  3,899
 • Lepička kartonů TOP TAPE 48-72mm (Kraft nebo BOPP páska)

  4,199

Balicí stroje

I když existuje mnoho různých typů balicích strojů, mezi nejběžnější patří; smršťovací tunely, obaly na palety, stavěče krabic, uzavírací stroje, mykané balicí stroje a stroje na tvarování, plnění a uzavírání. Při hledání nejspolehlivějších balicích strojů od různých značek může být spousta dohadů.

Který balicí stroj je nejvhodnější

Jako distributor však nabízíme více značek. Každá z námi nabízených značek má své silné a slabé stránky. Je samozřejmé, že prozkoumání nabídky několika různých značek pro každý kus zařízení, do kterého plánujete investovat, je velmi důležitým krokem v tomto procesu. To zajistí, že si vyberete správný stroj pro rozpočet, potřeby, možnosti a nabídku produktů vaší společnosti.

Při zvažování, které stroje jsou nejrychlejší, nejspolehlivější nebo nejsnáze opravitelné, vždy začínáme tím, že se podíváme spíše na zákazníka než na stroj.

Cena je jistě hlediskem pro všechny zákazníky, a proto je design stroje tak důležitý. Méně dílů se často rovná méně věcí k rozbití. Některé novější stroje nemají takové opotřebení, jaké může mít například pneumatický vzduchový válec. Někdy však výhody pneumatického vzduchového válce mohou ospravedlnit náklady.

Intelligent Pallet Wrapper SMARTWRAP-X PRE-STRETCH

Typy balicích strojů

Ovinovací stroje na palety

Paletové ovinovací stroje (neboli stretch obaly) jsou všudypřítomné v mnoha balicích linkách po celém světě. Použití paletového ovinovacího stroje, který se může pochlubit významnými úsporami nákladů u velkých operací oproti ručnímu balení, také maximalizuje roztažnost vaší stretch fólie. To zajišťuje, že ušetříte čas i peníze.

Páskovací stroje

AUTOMA automatic strapping machine cheap

Páskování je vynikajícím řešením pro zajištění zboží pro přepravu a skladování. Lze jej použít k zajištění téměř čehokoli, od křehkých produktů až po těžkopádné náklady. Výrobky určené k páskování lze zabalit do kartonu nebo zabalit. Tento proces se používá hlavně k páskování palet a spojování zboží dohromady.

Existují tři typy páskovacích strojů: automatické, poloautomatické a ruční. Pro balicí linky, které potřebují páskovat velké objemy balíků, se důrazně doporučují automatizované páskovací stroje, které mohou být automatické nebo poloautomatické. Proces značně urychlují automatickým utahováním a fixováním popruhů.

Existují různé konstrukce automatických páskovacích strojů, ať už obloukových nebo stolních, a pro větší mobilitu lze použít i přenosné páskovací nástroje nebo ruční či elektrické napínače pásku.

Automatic case sealer TOP TAPELepicí stroje

Stroje na lepení kartonů (také známé jako páskové stroje nebo kužele) se používají ve výrobních linkách, distribučních centrech a skladech. Lepicí stroje zalepují krabici nahoře a dole, lze je použít i pro boční zatavení, automatické zavírání chlopní, skládání krabic atd. v závislosti na stupni automatizace. Lepicí stroje mohou uzavírat krabice stejné nebo různé velikosti. Lepicí stroje používají pásku BOPP nebo Kraft, kde lze v procesu lepení použít různé široké nebo úzké pásky.

Stavěče stroje

FLEX Box Semi automatic Case ErectorStavěče krabic jsou stroje, které rozkládají nebo vztyčují kartonové krabice, které mají být naplněny produkty. Existují ruční, poloautomatické a automatické verze tohoto typu stroje. Na ručním stroji se vyžaduje, aby člověk rozložil krabici, složil nebo zalepil chlopně krabice do tvaru ručně nebo pomocí lepícího stroje a krabice je poté odeslána na dopravník nebo předána dalšímu zaměstnanci.

Poloautomatické stavěče dokončují druhý a/nebo třetí krok automaticky pomocí dopravního pásu, který přepravuje krabici oblastmi, které ji nutí do správného tvaru. Postavená krabice se poté přesune na hromadu dopravníkem nebo ručně. Automatický stavěč krabic používá mechanické prvky, jako je robotické rameno, k odstranění krabice z hromady, jejímu rozložení a umístění na automatický dopravníkový pás. Krabice se poté pohybuje po dopravníku a je naplněna produktem a utěsněna buď mechanicky, nebo jednoduchou lidskou interakcí.

Shrink wrapping machinesBalení do folíe

Zatavovací stroje jsou stroje ve vaší balicí lince, které sedí před tepelným tunelem pro aplikace smršťovací fólie. Dopravník posílá vaše produkty po lince, kde jsou umístěny uvnitř sáčku ze smrštitelné fólie. Dále produkty procházejí pod topným prvkem, který sestupuje shora, sevře se na sáček a uzavře.

To se děje na obou stranách vašeho produktu a vytváří obsah, který je nyní volně uzavřený uvnitř sáčku ze balení fólie. Nakonec se produkt přesune do tepelného tunelu, kde se fólie zahřeje a rovnoměrně obalí smršťovací fólii kolem vašeho produktu.