Základy balení/páskování

Základy balení/páskování

Základy pro balení/páskování

Balení, nebo také páskování, je proces, při kterém se použije páska k zajištění nějaké věci, její stabilizaci a posílení. Pásku můžeme také říkat balící pás. Balení je obzvlášť oblíbené ve výrobním průmyslu.

Ocelové páskování/balení

Ocelové pásky jsou ty, které se považují za jedny z nejstarších materiálů na balení a spojování, ale zároveň mají největší sílu v tahu. Jsou k dispozici v různých šířkách a tloušťkách a najdete je také v různých kvalitách. Používají se především na těžké náklady, kde je potřeba velké odolnosti. Povrch těchto pásek může být tvořený barvou, barvou nebo voskem se zinkem nebo jen voskem. Vosk na páskách se používá, aby lépe odolávaly napětí, a aby bylo možné pásky používat s různými napínači. Ocelové pásky se prodávají podle váhy a nebo podle délky, protože se mohou smršťovat a roztahovat během produkce.

Plastic PP strap 12 and 16mm for packing pallets low price high qualityPolypropylenové PP páskování/balení

Polypropylen je ekonomický materiál navržený pro středně dlouhé spoje. Je k dostání v různých šířkách, tloušťkách a verzích polypropylenu. Důležitou vlastností této pásky je, což mnoho uživatelů netuší, že tato páska přijde o 50% svého prodlužovacího napětí po jedné hodině a tato ztráta napětí může být urychlena vyšší teplotou. Pečlivý výběr barvy může zastavit tento degradační proces pásky při venkovních teplotách, které pro ni nejsou vhodné.

Plastic PET strap 12mm, 16mm and 19mm for packing pallets cheapPolyesterové PET páskování/balení

Plastový polyester a nylon jsou nejsilnější plastové materiály na výrobu pásků a používají se v mnoha průmyslech jako nejlepší možná náhrada ocelových pásků. Polyester poskytuje výbornou tenzi u tužších předmětů. Jednotlivé typy pásky se liší hlavně vtom, k čemu je páska určena. V chladném podnebí se pásky spojují pomocí horkého lepidla, které je odolné vůči počasí.

Nylon

Nylonová páska je nejsilnější z plastových pásek, ale vzhledem ke své vysoké ceně se příliš často nepoužívá. V minulosti byly tyto pásky velmi oblíbené, ale brzy byly nahrazeny těmi polyesterovými. Nejčastěji se používají ve studených místnostech, protože to na ně nemá takový vliv jako na jiné pásky.

Kompozitní páskování/balení

Kompozitní pásky se skládají z filament. V průmyslu na ochranu balíků a zboží se jim často říká „syntetická ocel“. Jsou velmi odolné vůči opotřebení.

Látkové

Pletené pásky se vyrábí ve spoustou různých struktur, obzvláště z polyesteru a rayonu. Vzhledem k tomu, že balení s tímto typem pásky využívá spony, je možné dosáhnout ještě větší síly než u ocelových pásek. Protože jsou textilní pásky lehké a měkké, používají se jako alternativa vůči oceli.

Sdílet tento příspěvek


Dotaz na produkt

K přípravě nabídky potřebujeme následující informace. Brzy obdržíte nabídku na produkt na váš e-mail.