Vše, co potřebujete vědět o polypropylenu (PP páskách)

Vše, co potřebujete vědět o polypropylenu (PP páskách)

Vše, co potřebujete vědět o polypropylenu (PP páskách)

PP pásky jsou termoplastické polymery, které se vyrábí kombinací polypropylenových monomerů. Používá se k řadě účelů, ale obzvláště se hodí na balení produktů pro zákazníky, jako plastové součástky v řadě průmyslů, včetně automobilového atd. Polypropylen byl objeven v roce 1951 a jeho hlavní vynálezci byli Paul Hogan a Robert Banks. Polypropylen je materiál, který se velmi rychle proslavil. Komerční produkty se z něj začaly vyrábět tři roky po jeho objevu. V roce 1957 jeho popularita ještě rostla a dnes je to jedna z nejpoužívanějších pásek na světě.

Battery strapping tool TES set PP strap + dispenser + battery + charger

Nejefektivnější způsob balení s polypropylenovými PP páskami?

PP polypropylenové balení může být manuální nebo automatické. PP pásky se používají k balení krabic, balíků a palet. Nejefektivnější a nejrychlejší způsob, jak krabici zabalit, je pomocí poloautomatických páskovaček, jako je například HIPO poloautomatický balící stroj. Krabice a palety se také dají zabalit pomocí aku páskovaček. Navíc, aku páskovačky lze použít i na balení palet, nicméně nejrychlejší způsob, jak zabalit paletu bude nejspíše poloautomatický paletový balící stroj, který vám umožní obmotat páska pod paletou a spojit (svařit) ji pomocí páskovacího stroje. To lze provést například pomocí COMBO balící stroj na palety.

Jaké má polypropylen vlastnosti?

Jeho první důležitou vlastností je chemická odolnost. Naředěné zásady a kyseliny nereagují snadno s polypropylenem, což znamená, že je dobrou volbou při přepravě tekutin jako jsou různé čističe, produkty na první pomoc a jiné. Další důležitou vlastností je elasticita a zároveň jeho tuhost. Tuhost je termín, který označuje materiál, který má schopnost se deformovat, aniž by se rozpadl. Třetí vlastností je schopnost zachovat si tvar. Polypropylen si zachová svůj tvar i po otáčení nebo ohýbání a je proto mnohem odolnější než jiné materiály. Čtvrtou vlastností je izolace. Je velmi odolný vůči elektřině, což se hodí především u elektrických součástek. Pátá vlastnost je jeho přenosnost. I když je polypropylen průhledný, většinou se vyrábí v barevné podobě. Nicméně, tato vlastnost se dá využít tam, kde je potřeba přenos světla.

Proč se polypropylen tak často používá?

Polypropylen se používá především v průmyslu. Jeho jedinečné vlastnosti a schopnost adaptovat se na různé výrobní technologie z něj dělá nenahraditelný materiál, který se hodí na širokou škálu využití. Další jeho předností je to, že ho lze používat jako plast i jako látku. V dnešní době nahradil řadu starších materiálů, obzvláště v balícím průmyslu.

Jaké jsou jednotlivé druhy polypropylenu?

K dispozici jsou dva hlavní typy polypropylenu: homopolymer a kopolymer. Kopolymery se dále dělí na blokové kopolymery a různé kopolymery. Každá kategorie se hodí na něco trochu jiného. Polypropylen se často označuje jako „ocel“ plastového průmyslu vzhledem k tomu, že ho lze upravit a adaptovat tak, aby se hodil k řadě různých účelů. Toho je většinou dosaženo přidáním určitých přísad nebo zvláštní postupem výroby. Jednou z jeho hlavních vlastností je jeho flexibilita.

Sdílet tento příspěvek

Dotaz na produkt

K přípravě nabídky potřebujeme následující informace. Brzy obdržíte nabídku na produkt na váš e-mail.