Vše, co potřebujete vědět o balení

Vše, co potřebujete vědět o balení

Vše, co potřebujete vědět o balení/páskování

Balení nebo páskování produktů je jeden z nejčastějších způsobů, jak dát produkty dohromady v balícím průmyslu. Existuje řada materiálů na balení a spojování, což se hodí, když potřebujete:

  • Spojit předměty na paletách, bednách …
  • Zajistit stejně velké balíky a na balení skla, dřeva a kovových součástek
  • Uzavřít krabice nebo balíky
  • Zpevnit dřevěné krabice, bedny nebo krabice z jiných materiálů
  • Zajistit předměty

Nejsilnější je ocel a má i největší sílu v tahu, proto se jedná o velmi spolehlivý druh balení. Je k dostání v různých šířkách a tloušťkách, ale také v různé kvalitě. Ocel se především používá k balení produktů, které jsou ostré nebo horké. Když se rozhodujete, jakou pásku použít při balení produktů a přemýšlíte o oceli, zeptejte se sebe:

  • Je náklad těžký a stabilní?
  • Potřebujete produkty poslat na velké vzdálenosti?
  • Bude nutné je vykládat a nakládat před jejich doručením?

Pokud je odpověď na tyto otázky ano, pak je ocelová, kompozitní nebo PET páska tou správnou volbou pro vás.

Plastové pásky se hodí na lehčí náklady. Jsou k dostání v různých šířkách, tloušťkách, délkách a z různých polymerů. Tyto pásky nabízejí skvělé prodloužení, ale jejich nevýhodou je to, že se mohou při nadměrných nákladech roztrhnout. Nicméně, polyesterová látka je v mnoha průmyslech tou nejlepší alternativou vůči ocelovým páskám. Polyester (PET), například, poskytuje výborné napětí u tužších nákladů a zároveň se tato páska velmi pomalu opotřebovává. Je nutné rozlišovat mezi plastovými a polyesterovými páskami. I když jsou mezi nimi jisté rozdíly, plastové pásky se označují také jako „poly-bond“ pásky. Následující informace vám umožní je rozlišit. Zaprvé, polyesterová páska je hladší a také dokáže vydržet větší napětí.

Vzhledem k tomu, že balení produktů se v průmyslu používá už celé roky, tak i balící páska se za tu dobu vyvíjela podobně jako vývoj balícího průmyslu jako takového. Nicméně, je potřeba zdůraznit, že nejlepší a nejpoužívanější pásky jsou stále ocelové nebo plastové pásky. Každá z nich má své výhody i nevýhody, takže je dobré určit, která se vám více hodí, předtím než s balením začnete. Je složité říci, která z nich je lepší, protože každá má své výhody i nedostatky. Jejich kvalita se může také lišit podle dodavatele, takže je dobré znát všechny vlastnosti pásky, kterou nabízejí a porovnat ji s tím, co za balíky a produkty s ní chcete balit.

Sdílet tento příspěvek


Dotaz na produkt

K přípravě nabídky potřebujeme následující informace. Brzy obdržíte nabídku na produkt na váš e-mail.