10 rad, jak ušetři peníze při balení a páskování

Plastic PET strap 12mm, 16mm and 19mm for packing pallets cheap

10 rad, jak ušetři peníze při balení a páskování

Průmyslové balení a páskování – jak balit levně?

Průmyslové balení je stejně důležité, jako samotný produkt v balíku. Jeho účelem je zajistit převoz a uskladnění produktů. Také umožňuje rychlejší rozeznávání produktů. Nejdůležitějším úkolem průmyslového balení je ovšem produkt ochránit. Proto musí odpovídat tomuto účelu a tomu, jak bude předmět uchováván a v jakém prostředí. Průmyslové balení by mělo odpovídat všem těmto kritériím:

  • Musí být dostatečně silné a odolné, aby odolávalo trvalému nákladu (těžkým krabicím, které jsou poskládané na sobě)
  • Musí produkt dobře zajistit a zmírnit následky případného pádu
  • Musí být dostatečně utěsněné, aby se dovnitř nedostala vlhkost nebo vzduch
  • Musí být odolné vůči počasí, které by mohlo produkt poničit
  • Musí být kompaktně zabaleno, aby si byl zákazník jistý, že produkt nebyl při přepravě otevřen
  • Naše balící materiály odpovídají všem výše zmíněným podmínkám, vaši zákazníci budou díky tomu spokojení a budou se k vám rádi vracet. Je důležité, aby zákazník věděl, že nekvalitní balící materiál může vést k větším škodám, než když dojde k použití kvalitních balících materiálů, jejíchž původní cena může být trochu vyšší.

Je nutné splnit všechny výše zmíněné podmínky, zvláště pokud bude produkt vystaven různým vlivům počasí a delšímu převozu. Je nutné si vybrat správnou strategii, které povede k nižším nákladům a bezpečné přepravě zboží. Tady je deset rad, jak ušetřit na průmyslovém balení:

1. Zhodnoťte každý jednotlivý produkt

Důkladně zhodnoťte předepsané požadavky na zabalení daného produktu a pak je porovnejte s tím, jak své zboží v současné době balíte (například, možná zjistíte, že plastová fólie a tenčí karton se hodí více pro balení daného produktu).

2. Ujistěte se, že krabice mají správnou velikost

Odborníci říkají, že není vhodné mít více jak 2 cm prostoru mezi jednotlivými produkty v balíku. Proto je lepší vybrat menší krabice, balíček pak bude jednak menší a bude i nižší cena pro jeho zakoupení a odeslání.

3. Odstraňte přebytečné vrstvy a nápisy

Každá vrstva kartonu, pěny apod., která na balíku je, zvyšuje cenu za jeho doručení. Pokud daný produkt skutečně potřebuje hodně ochrany, pak zvažte, zda by dané vrstvy nešlo nahradit lehčím materiálem nebo takovým, který je menší a pevnější. Také omezte množství nápisů, doporučuje se nalepit jednu dovnitř krabice a druhou zvenku.

4. Kupujte plastové nebo textilní/kompozitní pásky ve větších baleních

Zjistěte, který dodavatel nabízí slevu při objednání více kusů. To nemusí vždy znamenat nákup pouze u větších dodavatelů. Často se stává, že malí dodavatelé balících materiálů, kteří mají dobré vztahy se svými dodavateli, jsou ti, kteří vám nakonec nabídnou ty největší slevy.

5. Snižte náklady na práci

Je vždy nutné snažit udělat práci efektivnější. Toho je možné dosáhnout tím, že se zefektivní jednotlivé procesy, udržuje se nářadí a vybavení a pracovníci jsou pravidelně proškolováni.

6. Opakovaně používejte materiál, když je to možné

Pokud budete vše pečlivě plánovat, je možné balící materiál využívat opakovaně. V takovém případě je také nutné vzít v úvahu i materiál, který obdržíme při dodání surovin pro naši výrobu a nejen to, v čem zasíláme naše produkty zákazníkovi.

7.Automatic and semi-automatic strapping banding machines shop Starejte se o nářadí a vybavení

Zaveďte preventivní program pro balení, stroje a nářadí. Nastavte pravidelný režim kontroly a udělejte si systém v dokumentaci a údržbě strojů. Vytvořte také postupy pro nahlašování problémů nebo možných problémů. Je důležité investovat do náhradních dílů, které potřebujete nejčastěji, aby byly vždy k dispozici na skladě.

8. Zvažte “Nakoupit použité” a systém “Použité raději než nové”

Pokud je to možné, obnovte staré vybavení nebo kupte použité. Toto je dobrá volba zvláště u nástrojů, které nejsou pro výrobu klíčové. Musíte sami zvážit zda balící nástroje jsou pro vaši firmu stěžejní a jaká je potřebná kvalita těchto produktů.

9. Hlídejte změny v cenách

Cena produktů jako je natahovací fólie nebo ocelová pásky se může značně lišit měsíc od měsíce. Pokud tomu nebudete věnovat pozornost, těmto výkyvům v cenách, může se snadno stát, že vám narostou náklady. To je také jeden z hlavních důvodů, proč je důležité mít dodavatele, kterému věříte. Rizika jsou pak nižší.

10. Najděte si dodavatele, který má vše, co potřebujete

Spolehlivý, zkušený a profesionální dodavatel balících materiálů vám může ušetřit spoustu peněz. Musí mít přehled o tom, co nabízí a být schopen vám poradit při výběru produktu, který odpovídá vašim potřebám. Je dobré vybrat si dodavatele, se kterým chcete dlouhodobě spolupracovat, protože pak zná vaše podnikání a vaše potřeby. batterystrapping.com je mezinárodní dodavatel, který nabízí veškeré potřebné nástroje a pásky na balení.

Sdílet tento příspěvek


Dotaz na produkt

K přípravě nabídky potřebujeme následující informace. Brzy obdržíte nabídku na produkt na váš e-mail.